вторник, 23 юни 2026 г.

Лабиринтите на чувствата

Пиша с графит,

защото лесно се трие.

Листът от гума е протрит,

умеят чувствата добре да се крият.

 

През лабиринтите на сетивата

ще ги потърся и през мрака ще преминавам.

На изхода на всеки ме чака душата,

заради нея всеки страх ще подминавам.

 

Понякога те пишат направо в сърцето

и зная, че трябва да внимавам.

На писалката им остро е перцето

и за постоянно там вдълбават.

 

През лабиринтите на чувствата

си нося винаги светилник.

За да открия техните богатства,

трябва да съм истински сетивна.

 

 Евелина Тодорова

 

Няма коментари:

Публикуване на коментар