Листата на дърветата са с изпъкнали жили,
трептят разлюлени от полъха летен.
Градският сив прах вече тежи им
и сгърчва шумолящата им песен.
И тихият им повик- цветен и крехък,
буди ме от дневен сън.
В ръцете крия дар, но жежък-
сърцето ми- извадих го отвън.
Все чудя се как да го опазя,
къде в добро ще мога да го съхраня.
Като е в мене все се паря,
а без него как любов ще подаря?
Дали да го оставя сред листата,
дали от есента ще ги спаси?
Дали щом покрие ги росата,
дошла ще е от моите очи?
Посядам мълчалива на тревата
и чувам тиха песен.
Те, паднали, листата
смели сплитат жили да посрещат есен.
И мисля си как
сърцето си обратно в мен ще взема.
Не ще допусна то да е сирак,
дома свещен не ще да му отнема.
„Обичам да обичам“- то ми шепне-
„не ме оставяй, нагоре погледни“,
дори листо едничко днес да трепне,
напролет пак ще се раззелени.
Евелина Тодорова
Няма коментари:
Публикуване на коментар