вторник, 23 юни 2026 г.

Свят в бяло и черно

 

Събудих се

в разделен на бяло и черно свят

и с вина, че пак раздвоих неделимото

и само едното наричах свой брат.

 

Затворих се в кълбото на набъбнала минута,

оставих живота мен да ме усеща.

Но нещо идващо към мене чувах:

машината на сивото пъплеше насреща.

 

Скрила бях се и виждах слънцето

през една тайна малка ключалка.

Звуците на живота отвън

слушах през магическа слушалка.

 

Изстрелян от машината куршум

балонът на минутата ми спука.

Черното и бялото във моя ум

как да слея - малко ще се лутам.

 

Евелина Тодорова

 

Няма коментари:

Публикуване на коментар