вторник, 23 юни 2026 г.

Аз пазя смирено любовта ни

 

Чета ти и виждам твоя укор,

че все тъгата в стихове обличам.

Че крия своя запленяващ хумор

и как силно, щедро и безкрайно те обичам.

 

Как слънцето в усмивката ми грее,

а смехът ми сладко те опива,

как ласките ми с пръсти обич сеят

и как твоята тъга отмиват.

 

Не ме кори! Любовта ни истинска

аз вдишвам и смирено я живея.

И думите за нея всекидневно бликнат,

но оставям ги в душата ми да пеят.

 

Не съм готова сякаш

с листа пред мене тебе да споделям.

Чудото, което имаме, аз пазя

и от лошото в света опитвам да отделям.

 

Евелина Тодорова

Няма коментари:

Публикуване на коментар