Слънцето ме призовава да отворя очи, да прочета началната страница на идващите нови дни, но въпреки гальовното му и топло докосване, аз стискам клепачите си. Под тях очите ми трепкат, търсят запечатани снимки на спомени от миналото, които са по-топли от уж топлото на новия ден. Сърцето ми бие- живо и търсещо е, но една част от него бяга наобратно към място, където вече живот няма, но където животът е бил истински смислен, а напред са мяркащите се боязливи минути на време, криволичещо по спиралата на неизвестното.
Изкушаващи са представленията от миналото, в които актьорите, пълнокръвни и близки, играят без умора като допълват сценария така, че да ни е интересно всеки път и да ни е трудно да напуснем залата.
Слънцето настойчиво праща светлината си към очите ми, трудно ми е вече да ги държа затворени. Усещам сърцето си- живо и търсещо, но сякаш се е качило в гърлото ми и се чудя това негово лудо трепкане дали е бягство към миналото или тичане към бъдещето? Кое от двете ми е трудно да преглътна?
Отварям очи.
Кучето е вперило поглед в мен, захапало каишката си и се чуди защо още не съм го извела на разходка.
Евелина Тодорова