сряда, 5 февруари 2014 г.

Вятърът в очите ти

Усещам вятъра в очите ти.
Неволно се загръщам.
Отронен лист пада във дланта ми-
почувствах се безцветна във представите ти, затова си тръгвам.

Усещам лудо слънцето в гърдите си,
а с тебе пак не мога да се сгрея.
Как искам в полет от думи
душата си пред тебе да излея,

но копнежът ми затихва
в поредната безизразна и облечена в сила прегръдка.
Гласът ми притихва
и с една дълбока глътка

въздух oбострям всичките си сетива.
А ти си воден, или сякаш си от вятър-
толкова непостоянен…и се опитвам да те разбера…
после ставаш стъклен..

Замечтана, търся пъстрота в очите ти,
но търсенето ми е оставено само.
Не ме докосвай!
Сега милувките ти бодат като сено.

Отронен цвят пада във дланта ти-
пеперудена усещам се сега.
За миг забравен, погледа ти
изстива в сърцето ми…и не чувствам тъга.

Разтварям ръцете ти
и всичко, виждам, за теб е почти както преди.
Огледалото в душата ми обаче
отразява нови образи-

цветни, но вече сами.

Евелина Тодорова

Няма коментари:

Публикуване на коментар