вторник, 1 април 2014 г.

На чаша чай с природата

До камината с чашата, пълна със чай,

чувах как падаха по покрива дъждовните капки.

През тази хладна нощ на месец май

преглеждах в топъл пуловер всички тетрадки,

 

които събирах от малка.

С мисли, със стихотворения- чужди и мои,

с мастилени петна от писалка,

с нарисувани тъмни и светли герои,

 

чиито скришен живот в бюрото

напомняше за себе си с аромат на дърво.

Скоро щеше да дойде утрото

и да се върна в града, където изкуственото режеше като стъкло.

 

В планината, в къщата от дърво,

пръстите ми бяха топли.

В чайника клокочеше ароматно вариво

и тялото ми, защото дишах боров дъх, цялото се стопли.

 

Чаша, пълна с чай, галеше сетивата ми.

Боса седнах до камината.

Разкажете ми, топли искри,

за полета на птицата двукрилата,

 

за утринната роса, за отмората,

разкрийте ми тайната на живота навън

и как се лекуват самотата и умората...

Примамете ме в сън,

 

в който под падащите през покрива дъждовни капки

ще разговарям с нея, природата,

как на спокойни глътки

да научавам все повече за хората.

 

Евелина Тодорова

 



Няма коментари:

Публикуване на коментар